- Prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające na podstawie materiałów przekazanych przez sąd. Dotyczy ono tego, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków ze strony osób, na których spoczywała odpowiedzialność za zapewnienie uczniom bezpieczeństwa - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

W poniedziałek materiały w tej sprawie wyłączył i przekazał do prokuratury sąd w wydziale dla nieletnich, badający sprawę 13-letniej agresywnej uczennicy. Jak poinformował PAP rzecznik sądu Rafał Lisak, w przekazanych materiałach znajduje się film z monitoringu gimnazjum, przedstawiający zdarzenie, oraz m.in. zeznania świadków.

- Materiały przekazano w celu sprawdzenia, czy nie zachodzi podejrzenie przestępstwa ze strony osób, które były zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa uczniom - powiedział sędzia Lisak. Jak podkreślił, nagranie nie zostanie udostępnione mediom ze względu na dobro postępowania.

Sprawa dotyczy 13-letniej gimnazjalistki, która w ubiegłym tygodniu w środę przed południem w gimnazjum nr 6 w Krakowie podczas przerwy zaatakowała nożem koleżankę. Napadnięta z ranami ciętymi twarzy i szyi trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, gdzie przeszła operację. Napastniczka trafiła do schroniska dla nieletnich, a potem do szpitala psychiatrycznego.

(PAP, M.A.)