"Keepers Foundation" poprzez Akademię Młodego Trenera chce dać szansę młodym ludziom.

Program "Akademia Młodego Trenera" jest skierowany do uczniów i uczennic szkół średnich, którzy ukończyli 16 lat, mieszkających na terenie województwa małopolskiego, którzy interesują się piłką nożną i wiążą swoje plany i pasję z wykonywaniem zawodu trenera. Fundacja "Keepers Foundation" adresuje go do młodych ludzi, których pasją jest sport - zwłaszcza do tych, których sytuacja materialno-społeczna nie pozwala na pokrycie kosztów związanych z płatnymi kursami zawodowymi. Dlatego nie będą ponosić opłat za ten kurs.

Aby jednak nie było całkowicie "za darmo"... W trakcie 2017 roku - od marca do grudnia 24 młodych ludzi będzie pracować wolontaryjne na rzecz wybranego przez siebie klubu lub akademii piłkarskiej w Krakowie lub okolicach. Zobowiążą się do wykonania minimum 2 godzin prac wolontaryjnych tygodniowo.
W trakcie kursu - w każdy poniedziałek - będą brali udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów pracujących na co dzień z zespołami różnych klas rozgrywkowych i grup wiekowych z terenu województwa małopolskiego oraz z udziałem Ambasadorów Projektu - znanych sportowców i ludziach innych profesji, którzy dzięki upartemu dążeniu do celu i ciężkiej systematycznej pracy zrealizowali swoje marzenia.

Takie rozwiązanie - poza oczywistą wartością dla dzisiejszego młodego człowieka - jest także świetną opcją dla klubów piłkarskich. W wielu z nich szkoleniowcy młodzieżowych zespołów w pojedynkę pracują z 20-30 dziećmi. Wolontariusz AMT będzie im bardzo pomocny i stworzy szansę by pozyskać młodą kadrę szkoleniową na przyszłość.