Mabuchi Motor, japoński producent komponentów motoryzacyjnych, otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zainwestuje około 360 mln zł oraz utworzy 400 nowych miejsc pracy w podstrefie w Bochni.

Spółka Mabuchi Motor Poland wybuduje fabrykę wytwarzającą części dla przemysłu motoryzacyjnego, w tym niewielkie silniki elektryczne wykorzystywane do sterowania wyposażeniem. Będzie to pierwszy zakład tej firmy w Europie.

Japończycy kupili już grunt pod fabrykę – za działki o powierzchni 9,5 hektara znajdujące się w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej zapłacili ponad 8,4 mln zł brutto.

Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza SSE poinformował w piątek, że w ramach wydanego właśnie zezwolenia Mabuchi zadeklarował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 113 mln zł oraz utworzenie 253 nowych miejsc pracy. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, to pierwszy etap inwestycji. Docelowo firma zamierza zainwestować w Bochni ok. 360 mln zł.

Nie bez powodu inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego zakładu w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Ta położona przy zjeździe z autostrady A4 podstrefa jest jednym z najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych w Małopolsce” - ocenił Przybylski.