Przed południem zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Temperatura od 2°C do 5°C, w rejonach podgórskich i na Podhalu około 0°C, na szczytach Beskidów od -6°C do -4°C, wysoko w Tatrach około -7°C. Wiatr słaby (do 15 km/h), z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany (od 10 km/h do 25 km/h), północno-wschodni.

Tabela temperatur Tabela temperatur Po południu zachmurzenie duże. Miejscami słabe przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 8°C, w rejonach podgórskich i na Podhalu około 3°C, na szczytach Beskidów od -5°C do -2°C, wysoko w Tatrach około -6°C. Wiatr słaby (do 10 km/h), z kierunków północnych przechodzący w zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany (od 10 km/h do 25 km/h), północno-wschodni.

Sytuacja biometeorologiczna obojętna.

Przewiduje się wzrost ciśnienia. W południe (13-03-2017) ciśnienie w Krakowie wynosić będzie 996 hPa.

Warunki drogowe będą dobre, miejscami utrudnione z powodu opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a w rejonach podgórskich śniegu.