Amerykański serwis Entrepreneur opublikował w środę listę 9 najbardziej rewolucyjnych firm, które warto śledzić w 2017 roku. Wśród wyróżnionych znalazło się krakowskie Brainly.

Michał Borkowski, współzałożyciel Brainly Michał Borkowski, współzałożyciel Brainly Kryterium doboru było wyróżnianie się przez dane firmy technologiczne na rynku, a także ich potencjał do zrewolucjonizowania branży.

Brainly to największa na świecie edukacyjna społeczność uczniowska online. Uczniowie gimnazjów i liceów zadają pytania związane z przedmiotem szkolnym, a społeczność w ciągu minut udziela odpowiedzi. Z portali korzysta ponad 80 milionów osób miesięcznie, pochodzących z ponad 35 krajów świata. Każdego dnia społeczność uczniów odpowiada na ponad 100 000 pytań o przedmioty szkolne. W Polsce działa pod nazwą Zadane.pl. Brainly działa od 2009 roku, z siedzibą w Krakowie, a także biurem w Nowym Jorku.

Naszą misją jest inspirowanie uczniów do dzielenia się i eksplorowania wiedzy w społecznościach online” - mówi Michał Borkowski, współzałożyciel i CEO projektu. “Brainly udostępnia platformę social learningową i zachęca uczniów, by w łatwy i dostępny sposób pomagali sobie w nauce. Na Brainly to uczniowie, nauczyciele oraz eksperci dzielą się między sobą wiedzą i pomagają sobie z problemami szkolnymi” - dodaje.