W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, w kotlinach górskich i w Beskidach od -5°C do -2°C, na szczytach Tatr około -8°C. Wiatr słaby, południowo zachodni i południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północny, skręcający na zachodni, wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

Kliknij aby powiększyć obraz Kliknij aby powiększyć obraz Przed południem zachmurzenie małe i umiarkowane, w godzinach wczesnoporannych możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura od 6°C do 9°C, na Podhalu około 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo zachodni.

Po południu od zachodu województwa stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, wieczorem miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C, na Podhalu i lokalnie w rejonach podgórskich od 10°C do 12°C, wysoko w Beskidach od 3°C do 6°C, na szczytach Tatr około 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo zachodni. Wysoko w Beskidach wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h, na szczytach Tatr dość silny i silny (30 km/h do 45 km/h), w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni.