Amerykański zespół Metallica 28 kwietnia przyszłego roku wystąpi w Tauron Arenie Kraków w ramach europejskiej części trasy WorldWired promującej nowy album "Hardwired…To Self-Destruct". Będzie to jedyny koncert grupy w Polsce.

W czwartek zespół ogłosił harmonogram trasy koncertowej po Europie. Rozpocznie się ona dwoma wrześniowymi koncertami w Amsterdamie. Do polski Metallica zawita 28 kwietnia 2018 r. – zagra w hali Tauron Arena w Krakowie. Supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

Zespół zapowiedział, że do każdego biletu zakupionego oficjalnymi kanałami sprzedaży dołączy egzemplarz swojego najnowszego albumu „Hardwired…To Self-Destruct” w wersji elektronicznej lub w postaci płyty CD.

Metallica to jeden z najpopularniejszych zespołów heavy-metalowych przełomu lat 80. i 90. Założona przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha grupa zadebiutowała albumem "Kill 'Em All" w 1983 r. Debiutancki krążek Metalliki okrzyknięto narodzinami nowego gatunku muzyki metalowej, trash-metalu. W 1986 r. ukazała się jedna z najpopularniejszych płyt zespołu "Master of Puppets"; w tym samym roku w wypadku autobusu Metalliki, zginął basista Cliff Burton, którego zastąpił młody fan zespołu, Jason Newsted.