W dzień początkowo Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem nad Ukrainą, później od zachodu przejdziemy pod wpływ rozległego niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Z zachodu do centrum kraju będzie przemieszczać się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Nad Polską będzie polarno-morska chłodna masa powietrza, jedynie nad krańce zachodnie, za frontem ciepłym, pod koniec dnia, zacznie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie. Dalszy wzrost ciśnienia.

fot. TVP3 Kraków fot. TVP3 Kraków W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i w górach śniegu. Początkowo możliwe słabe burze. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich około -1°C, w Beskidach od -8°C do -5°C, wysoko w Tatrach około -11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny (25-35 km/h), w porywach do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 50 km/h), w porywach do 100 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje śnieżne.

Przed południem zachmurzenie umiarkowane. Temperatura od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich i na Podhalu około 2°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -2°C, w Tatrach około -8°C. Wiatr umiarkowany (20 km/h), okresami dość silny (30 km/h), w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny (35 km/h), w porywach do 80 km/h, północno-zachodni.

Po południu zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C, w rejonach podgórskich i na Podhalu około 4°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 0°C, w Tatrach około -6°C. Wiatr umiarkowany (20 km/h), okresami dość silny (30 km/h), w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny (35 km/h), w porywach do 80 km/h, północno-zachodni.

Sytuacja biometeorologiczna niekorzystna.

Przewiduje się wzrost ciśnienia. W południe ciśnienie w Krakowie wynosić będzie 981 hPa.

Drogi miejscami będą śliskie z powodu opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, a w rejonach podgórskich śniegu.