Policja z Chrzanowa rozbiła przestępczą szajkę, która trudniła się sutenerstwem. Sprawcy zaczepiali na dyskotece młode kobiety i oferowali im narkotyki w zamian za prostytucję. Dzięki działaniom policji i prokuratury udało się przerwać przestępczy proceder, trwający od 2016 r.

W ręce funkcjonariuszy wpadło czterech mężczyzn: 54-latek z Oświęcimia, 29-latek i 26-latek z Chrzanowa oraz 26-latek z Zagórza. Dwóch pierwszych zajmowało się stręczeniem kobiet, dwaj kolejni pomagali im, m.in. dostarczając narkotyki.

Przestępcy swoich ofiar poszukiwali na dyskotekach. Tam poznali dwie 18-latki. Zaoferowali im narkotyki w zamian za świadczenie usług seksualnych. 54-latek z Oświęcimia i 29-latek z Chrzanowa organizacją przestępczego procederu trudnili się od września ub. roku.

Działali na terenie Chrzanowa, Oświęcimia i Jaworzna. Tam wynajmowali lokale, w których dochodziło do prostytucji. - Werbowali klientów, organizowali spotkania, przywozili kobiety, a także chronili je przed ewentualną agresją klientów - informuje Elżbieta Jopek z Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. Na obecnym etapie śledztwa prokuratura ustaliła, że pokrzywdzone zostały dwie kobiety. Niewykluczone, że było ich więcej.