Akcja „Zatrać się w zieleni” ma promować spędzanie wolnego czasu w krakowskich parkach.

Już od maja odbywają się bezpłatne zajęcia fitness na świeżym powietrzu aż w czterech różnych lokalizacjach – Park Jordana, Park Kościuszki, Park Bednarskiego oraz Park Decjusza. Prowadzą je instruktorzy ze znanych krakowskich klubów fitness. Do wyboru jest szereg różnych zajęć – zajęcia biegowe, zajęcia dla mam, trening biegowy, spalanie tłuszczu, nordic walking, stretching, GTX, pilates oraz wiele innych. Zajęcia odbywają się w określone dni tygodnia oraz weekendowo podczas pikników. Na zajęcia można zapisywać się poprzez stronę Zarządu Zieleni Miejskiej.

W wakacje będziemy wspólnie piknikować. Pikniki będą odbywać się w każdą sobotę oraz niedzielę w różnych krakowskich parkach:

Lipiec:
Sobota – Park Bednarskiego
Niedziela – Zalew Nowohucki

Sierpień:
Sobota – Park Bednarskiego
Niedziela – Park Decjusza

Wrzesień:
Sobota – Planty
Niedziela – Park Kościuszki

Podczas pikników każdy mieszkaniec Krakowa znajdzie coś dla siebie. Można brać aktywny udział w różnego rodzaju grach i zabawach – bule, mini piłka nożna, badminton itp. Podczas pikników odbywać się również będą zajęcia fitness. Dostępna będzie także strefa relaksu z leżakami i kocami, na których będzie można wypoczywać.
O podniebienie i żołądki zadbają food trucki, których w każdym parku będzie od kilku do kilkunastu.

Całkowitą nowością i wyjątkową atrakcją wydarzeń w ramach akcji „Zatrać się w zieleni” będzie Parkobus. Mieszkańcy Krakowa będą mieli możliwość poznania parków nie tylko ze swojej najbliższej okolicy. Parkobus będzie kursował na wyznaczonych trasach zabierając mieszkańców z jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta. Będzie to ekologiczny, specjalnie oznakowany autobus, który będzie odjeżdżał z wybranych przystanków MPK. Na miejscu będzie można spędzić czas, w otoczeniu przyrody, tak jak się ma na to ochotę. Może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego będzie można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących np. fauny i flory. Będzie to możliwość na zapoznanie się z miejscami, które są bardzo ważnymi punktami na mapie Krakowa, ale nie są powszechnie znane.