Mieszkaniec woj. śląskiego po niedawnym zwolnieniu z komisariatu policji w Tarnowie ponownie uszkodził sześć samochodów. Mężczyzna powybijał szyby w samochodach na parkingu przed domem handlowym Świt.

Po doprowadzeniu 31-latka na komisariat okazało się, że ponad tydzień wcześniej był on już zatrzymany za uszkodzenia dwóch samochodów w centrum Tarnowa, po przedstawieniu zarzutów został jednak zwolniony.

"Teraz z niewiadomej przyczyny po raz kolejny przechodząc obok zaparkowanych pojazdów, trzymanym w ręku kamieniem wybijał szyby samochodowe oraz niszczył karoserię. W ten sposób uszkodził sześć samochodów stojących w bliskiej odległości od siebie. Straty, jakie powstały na skutek działania mężczyzny, sięgają kwoty 8 tys. zł" – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń..

31-latek usłyszał zarzut uszkodzenia pojazdów i został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury. Przyznał się do zarzucanych czynów i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Prokurator zastosował wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz ustalił karę pół roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata, a także nałożył obowiązek naprawienia szkody.

"O wszystkim jednak ostatecznie zadecyduje sąd" – zaznaczył rzecznik policji i dodał, że mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.