W niecodziennej scenerii, na rynku w Lanckoronie Opera Krakowska wystawi w sobotę „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. Spektakl odbędzie się bez względu na pogodę, organizatorzy są przygotowani na każde warunki atmosferyczne. Początek o godz. 18.

O wystawienie w lanckorońskiej scenerii „Napoju miłosnego” od ośmiu lat zabiegał artysta i działacz społeczny Leszek Mikos. Akcja inscenizacji osadzona będzie w XIX-wiecznych realiach, nie zabraknie też niespodzianek. W przedstawieniu wystąpią: Iwona Socha (Adina), Andrzej Lampert (Nemorino), Michał Kutnik (Belcore), Przemysław Firek (Dulcamara), Monika Korybalska (Gianetta). Notariusza zagra z kolei znany krakowski poeta Bronisław Maj.

Aktorom towarzyszyć będą balet, chór i orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Jewgienija Wołyńskiego.

Kierownictwo artystyczne nad spektaklem sprawują: Bogusław Nowak, Ryszard Melliwa, Bożena Pędziwiatr, Dariusz Pawelec i Magdalena Kut, a za wizję plastyczną przedstawienia odpowiada Kazimierz Wiśniak - nestor krakowskich scenografów.

Dzieło Donizettiego jest perłą włoskiej opery komicznej. Jej głównym tematem są miłosne perypetie osadzone w wiejskim, sielankowym pejzażu. To także historia z uniwersalnym przesłaniem, że dobro i miłość to ponadczasowe wartości, które niezmiennie fascynują kolejne pokolenia.