Osiem koni za łączna kwotę 73 tys. euro sprzedano w niedzielę na I Krakowskiej Aukcji Koni Arabskich w Michałowicach pod Krakowem. Najwyższą cenę 12 tys. euro osiągnęła klacz Gaja Wenus, którą kupił nabywca z Portugalii.

Podczas aukcji na terenie Klubu Jazdy Konnej "Szary" w Michałowicach wystawiono 27 klaczy i dwa ogiery. Konie arabskie czystej krwi pochodziły zarówno od polskich jak i zagranicznych hodowców m.in. z Kataru, Francji, USA, Izraela, Włoch i Czech.

W Michałowicach pojawili się miłośnicy koni arabskich czystej krwi z kraju i z zagranicy, wśród nich Shirley Watts, która tym razem nie dokonała żadnego zakupu oraz Hilke de Bruycker ze stadniny Al Thumama Arabians.

Licytację prowadził Andrew Nolan, wcześniej wielokrotnie prowadzący aukcję Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Dwa konie kupili hodowcy z Portugalii, dwa z Rumunii, pozostałe nabywcy z Polski, którzy - jak mówił współorganizator aukcji Jerzy Białobok - na razie kupują ostrożnie. "Nie jestem specjalnie zadowolony, ale mogło być gorzej" – podsumował.