Załoga Filip Nivette z pilotem Kamilem Hellerem, jadąca Skodą Fabią R 5 zwyciężyła w 51 Rajdzie Dolnośląskim, który w sobotę zakończył się w Kotlinie Kłodzkiej. O kolejne miejsca na podium walczyli kierowcy z Małopolski: Tomasz Kasperczyk i Zbigniew Gabryś.

Ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu zajęli jadący Fordem Fiesta R5 Zbigniew Gabryś z pilotem Arturem Natkańcem, którzy na mecie wyprzedzili Kasperczyka o zaledwie 0,8 sekundy!

O wielkim pechu może mówić załoga Jan Chmielewski Michał Majewski , startująca pod patronatem medialnym Telewizji Kraków. Ich BMW R+ Maxi uległo awarii na odcinku testowym, ostatniej chwili udało sie wypożyczyć znacznie słabszego Peugeota 206, ktory nie dawał szans w rywalizacji aut napedzanych na jedna oś. W rezultacie załoga dojechała do mety w Dusznikach Zdrój na 4 miejscu w swojej klasie. Mimo słabszego wyniku Chmielewski nadal prowadzi w swojej klasie w Mistrzostwach Polski.