Na dworcu MDA w Krakowie powstała przestrzeń, w której pasażerowie oczekujący na autobus mogą oddać się lekturze książek. Czytelnia nie ma jeszcze nazwy – Małopolskie Dworce Autobusowe do końca września czekają na propozycje podróżnych.

Propozycje nazwy czytelni można nadsyłać na adres redakcja@mda.malopolska.pl. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej MDA. Rozstrzygnięcie nastąpi w październiku.

Czytelnia powstała w głównej poczekalni dworca autobusowego MDA w Krakowie. Półotwarta przestrzeń o powierzchni ok. 9 m kw. wyposażona została w fotele i ławy do siedzenia oraz stoliki i półki na książki.

Projektanci nawiązali do stylu i architektury budynku, a jednocześnie – za sprawą elementów dekoracyjnych – przywołują skojarzenia z przytulnym domem. Klimat podkreśla oświetlenie LED, w którym szczególną rolę odgrywają charakterystyczne dekoracyjne żarówki.

W pomieszczeniu nie zabrakło miejsca na specjalną półkę do boockrosingu, czyli idei dzielenia się przeczytanymi książkami z innymi. Lektury będzie uzupełniać Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Z kolei o nowości wydawnicze w czytelni zadba Wydawnictwo Znak. Tuż obok wejścia do czytelni stanął też pierwszy w Małopolsce książkomat Grupy Jagiellonia.