Oddział Terenowy TVP S.A. w Krakowie produkuje program regionalny dla Małopolski, który pod nazwą TVP3 Kraków emitowany jest w ramach kanału informacyjno - publicystycznego TVP3. Długość programu własnego TVP3 Kraków, od poniedziałku do piątku, wynosi ponad 6,5 godziny dziennie.

Kronika Kronika Program TVP3 Kraków jest emitowany w czterech pasmach - rano w godz. 7.00 – 9.00, w południe w godz. 12.30 – 13.00, wczesnym popołudniem w godz. 14.00 – 15.00 oraz wieczorem w godz. 17.30 – 21.30. Siedem razy dziennie emitowany jest program informacyjny Kronika, o godzinach: 7.30, 8.30, 12.30, 14.30, 17.30 (flash), 18.30 (wydanie główne) i 21.00 (wydanie wieczorne).

Tematy dnia Tematy dnia O godzinie 18.50 zaproszeni do studia goście komentują Tematy dnia. Dzień podsumowywany jest o godzinie 21.15 w programie Gorący temat. W paśmie Kalejdoskopu Regionalnego emitowane są magazyny poświęcone poszczególnym miastom i rejonom Małopolski m. in. Pod Tatrami (Zakopane i Podtatrze) oraz Niecodziennik (Tarnów i Nowy Sącz). Cotygodniowe debaty Rozmówmy się dedykowane są społecznościom lokalnym Krakowa i okolic.

Pogoda Pogoda Oglądaj online

Transmisja internetowa programu TVP3 Kraków odbywa się na stronie krakow.tvp.pl w zakładce "oglądaj na żywo" (pomarańczowy pasek u góry strony). Poszczególne programy dostępne są w zakładce programy. Na urządzeniach mobilnych transmisja programu dostępna jest za pomocą bezpłatnej aplikacji TVP Stream.

Naziemna emisja programu
Program obecny jest na multipleksie MUX-3. Emisja odbywa się z nadajników: Kraków - Chorągwica (kanał 50, moc 100 kW ERP), Kraków - Chorągwica (kanał 47, moc 35 kW, wersja regionalna, Kielce), Kraków - Krzemionki (kanał 50, moc 2,9 kW ERP), Tarnów - góra św. Marcina (kanał 50, moc 50 kW ERP), Szczawnica - góra Przehyba (kanał 34, moc 22 kW ERP), Gorlice - Maślana Góra (kanał 34, moc 4,5 kW ERP), Rabka - Luboń Wielki (kanał 34, moc 9,8 kW ERP), Zakopane - Gubałówka kanał 34, moc 20 kW ERP), Krynica - Jaworzyna (kanał 34, moc 2 kW ERP), Szczawnica - góra Jarmuta (kanał 34, moc 1 kW ERP), Międzybrodzie - góra Żar (kanał 34, moc 3,5 kW ERP), Katowice - Kosztowy (kanał 34, moc 5 kW ERP) oraz 32 stacji doświetlających.

Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej
Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej niezbędny jest odbiornik telewizyjny dostosowany do obsługi sygnału wizji w systemie MPEG-4 (H.264/AVC) oraz obsługi sygnału dźwięku monofonicznego, stereofonicznego, dookólnego 5.1. lub dekoder zewnętrzny dla starszych odbiorników. Dla uzyskania niezakłóconego odbioru, zwłaszcza w większej odległości od nadajnika należy stosować anteny zewnętrzne wieloelementowe.

Wybór anteny
Najlepsze efekty można uzyskać przy zastosowaniu anteny kierunkowej, wieloelementowej o dużym zysku własnym, bez wzmacniacza. Anteny te mają charakterystykę o wąskiej wiązce odbioru, co jest szczególnie ważne w przypadku możliwości odbioru z dwóch źródeł ( sieci jednoczęstotliwościowe SFN). Możliwy jest również, wybór anteny kierunkowej ze wzmacniaczem, która posiada automatyczną regulację wzmocnienia i przy wyłączeniu zasilania systemu antenowego, nie powoduje stłumienia sygnału.

Audiodeskrypcja i napisy dla niesłyszących
Pozycje programowe przystosowane do odbioru przez osoby z niepełnosprawnością słuchu, oznaczone są specjalnym symbolem. W zależności od emitowanego programu, odbiór możliwy po wybraniu strony 777 teletekstu lub po uaktywnieniu odpowiedniego przycisku pilota telewizora lub dekodera zewnętrznego. Natomiast audiodeskrypcja umożliwia osobom z niepełnosprawnością wzroku korzystania z odbioru niektórych programów, przez ustawienie odpowiedniej ścieżki dźwiękowej za pomocą pilota telewizora lub dekodera zewnętrznego (np. wybór przyciskiem „Audio”).

Telewizja hybrydowa HbbTV
Telewizja hybrydowa HbbTV, to nowy sposób przekazywania treści multimedialnych do odbiornika telewizyjnego ze specjalnym oprogramowaniem, podłączonego do Internetu. Telewizja Polska wdrożyła Platformę Hybrydową z wieloma aplikacjami telewizyjnymi. Serwis HbbTV dostępny jest na wszystkich kanałach telewizji publicznej w MUX 3 oraz w MUX 1 (program TVP ABC)i w kilku kanałach komercyjnych. Aplikacje telewizji publicznej to m.in. EPG, VOD, RSO, aplikacje informacyjne, reklamowe, pogoda, informacje sportowe, aplikacje uruchamiane okazjonalnie. Na szczególną uwagę zasługuje aplikacja RSO – Regionalny System Ostrzegania, którego zadaniem podstawowym jest przesyłanie informacji o sytuacjach nadzwyczajnych ( np. klęskach żywiołowych, lokalnych zagrożeniach ) i sposobach postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz komunikaty w kategoriach meteorologicznych, hydrologicznych, drogowych. Do odbioru tej platformy konieczny jest odbiornik telewizyjny przystosowany do odbioru HbbTV lub dekoder zewnętrzny STB, również przystosowany do tego systemu. W menu odbiorników należy wyszukać w podstawowych ustawieniach, funkcję załączenia HbbTV i odpowiednio skonfigurować dostęp do Internetu w ustawieniach sieciowych. O poprawnych ustawieniach świadczyć będzie wyświetlana na ekranie telewizora belka z napisem „Platforma hybrydowa" z czerwoną kropką pojawiającą się przy zmianie kanału, lub za pomocą czerwonego przycisku na pilocie odbiornika.