Według szefa klubu parlamentarnego PO Sławomira Neumanna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji.

"Wierzę w to, że przez najbliższe dni pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jeszcze raz przemyśli swoją strategię i stawi się na posiedzeniu komisji, bo ona będąc na tej komisji może absolutnie podważać te absurdalne teorie, które Patryk Jaki wygłasza; może natychmiast odpowiadać na te wszystkie pomówienia i kalumnie, które rzucane są na nią, kiedy jej nie ma i nie może się bronić” – powiedział poseł Neumann w poniedziałek w Krakowie.

"Moim zdaniem obecność pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz na tej komisji jest potrzebna po to, żeby mogła się obronić prawda o reprywatyzacji (...) - tak żeby jej trzy kadencje w Warszawie, dobre kadencje dla Warszawy, nie były przykryte tylko i wyłącznie sprawą reprywatyzacji" – powiedział szef klubu PO.

Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie odmawia udziału w posiedzeniach komisji. W czwartek Naczelny Sąd Administracyjny oddalił wnioski prezydent w sprawie sporu kompetencyjnego co do reprywatyzacji, między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w Warszawie. NSA uznał, że kompetencje obu organów są w istocie zbliżone, chociaż nie są tożsame.