Kierowca samochodu dostawczego wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze i został zablokowany przez opuszczające się rogatki. To tragedii brakowało niewiele – nadjeżdżający pociąg uderzył w tył pojazdu.

Na przejeździe kolejowym w Szczepanowicach w gminie Miechów. Pociąg relacji Kraków – Kielce zderzył się tam z samochodem Renault Master. Policjanci ustalili, że kierujący dostawczym renault wjechał na przejazd pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze, kiery opuszczanie rogatek zostało już rozpoczęte. W efekcie kierujący samochodem został zablokowany na torach.

Widząc nadjeżdżający pociąg kierowca próbował zjechać z toru jednak pociąg uderzył w tył pojazdu. Po zdarzeniu kierujący samochodem odjechał z miejsca. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci kilka kilometrów dalej zatrzymali sprawcę. W czasie, kiedy doszło do zdarzenia, pociągiem podróżowało 144 pasażerów oraz załoga, żadna z nich nie odniosła obrażeń ciała. Maszynista oraz kierowca samochodu byli trzeźwi.