Oddział Terenowy TVP S.A. w Krakowie pod nazwą TVP3 Kraków emituje program regionalny dla Małopolski w ramach kanału informacyjno - publicystycznego TVP3.

Siedziba Oddziału Terenowego TVP S.A. w Krakowie przy ul. Krzemionki 30 Siedziba Oddziału Terenowego TVP S.A. w Krakowie przy ul. Krzemionki 30 Oddział Terenowy TVP S.A. w Krakowie pod nazwą TVP3 Kraków emituje własny program regionalny dla Małopolski. Emisja odbywa się w ramach kanału informacyjno - publicystycznego TVP3. Oprócz programu regionalnego Oddział Terenowy TVP S.A. w Krakowie produkuje także około 600 godzin programu rocznie na anteny ogólnopolskie TVP. Oddział posiada redakcje terenowe w Tarnowie, Zakopanem i Nowym Sączu.

Pierwsze wydanie Kroniki Pierwsze wydanie "Kroniki" Pierwszy program z Krakowa wyemitowano 5 czerwca 1961 roku z kawiarni Jama Michalika za pośrednictwem wozu transmisyjnego. Było to specjalne wydanie Tele-Echa. Pierwsze wydanie programu informacyjnego „Kronika” ukazało się 16 września 1966 roku o godz. 16.25. Program nieprzerwanie nadawany jest do dziś. 23 października 1968 roku, po pięciu latach budowy, na wzgórzu Krzemionki otwarto Krakowski Ośrodek Telewizyjny.

Studio telewizyjne S-3 przy ul. Nowohuckiej 44 Studio telewizyjne S-3 przy ul. Nowohuckiej 44 Oddział posiada nowoczesną aparaturę emisyjną, wozy transmisyjne i satelitarne oraz zestawy montażowe. Jest drugim, po warszawskim, najlepiej wyposażonym oddziałem TVP. Posiada trzy studia telewizyjne, w tym studio informacyjne, które jest tak zaprojektowane, że można w nim realizować również programy publicystyczne i duże debaty. Studio S-3 w Łęgu jest jednym z największych studiów telewizyjnych w Polsce. Realizowane są w nim widowiska artystyczne z udziałem publiczności.