Komisja Ligi poinformowała, że po rozpatrzeniu wniosku Cracovii postanowiła zawiesić – na sześć miesięcy - wykonanie kary zamknięcia stadionu. To oznacza, że na mecz 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy "Pasów" z Legią Warszawa będą wpuszczani kibice.

Podczas rozegranych 13 grudnia derbów z Wisłą Kraków kibice "Pasów" odpalili środki pirotechniczne, które wystrzeliwali w kierunku sektora zajmowanego przez 700-osobową grupę fanów gości. Mecz został przerwany na ponad 20 minut. Grę wznowiono, gdy służby opanowały sytuację.

Komisja Ligi Ekstraklasy SA zamknęła stadion Cracovii na dwa mecze ekstraklasy oraz dodatkowo na najbliższe spotkanie z Wisłą. Ponadto na klub nałożono karę finansową w wysokości 100 tys. złotych.

Zgodnie z nałożonymi sankcjami sobotnie spotkanie 22. kolejki ze Śląskiem Wrocław (2:1) rozegrano bez widzów. Natomiast po decyzji Komisji Ligi na najbliższe spotkanie w Krakowie - 24 lutego z Legią Warszawa - będą już wpuszczeni kibice.

Na stadion nie wejdą jednak wszyscy chętni, gdyż władze Cracovii wprowadziły nowe zasady uczestnictwa widzów w spotkaniach ekstraklasy w obecnej rundzie. Zlikwidowano sprzedaż jednorazowych biletów i na trybuny wpuszczani będą tylko posiadacze karnetów.