Film dokumentalny "Z głębokości wołam do ciebie..." w reżyserii Gabrieli Mruszczak otrzymał nagrodę podczas dwunastej edycji festiwalu filmowego "Slavangard" w Krakowie. Jury konkursowe szczególnie podkreśliło oddanie w treści filmu tegorocznego hasła festiwalowego: "Oto, człowiek!". Równocześnie przyznano reżyserce nagrodę w kategorii fotograficznej.

Z głębokości wołam do ciebie... "Z głębokości wołam do ciebie..." Gdy ma się 90 lat, czasem trudno wstać z łóżka, ale świadomość, że tam czekają bezdomni pacjenci, nasi przyjaciele, którzy proszą o pomoc – po prostu bardzo pomaga – mówi prof. Zbigniew Chłap, który prowadzi w Krakowie jedyną swego rodzaju w skali kraju przychodnię dla bezdomnych i ubogich. O nim oraz o lekarzach, którzy zapatrzeni w autorytet profesora postanowili społecznie poświęcić się ratowaniu zdrowia i życia bezdomnych opowiada nagrodzony film.

Krakowska przychodnia dla ludzi bezdomnych i ubogich działa od blisko 30 lat. Obecnie w przychodni zarejestrowanych jest ponad dwa tysiące pacjentów i każdego roku przybywa ok. 120 nowych. Pacjenci leczeni są za darmo przez lekarzy-wolontariuszy.  

Film "Z głębokości wołam do ciebie..." powstał w ramach projektu Filmoteka Małopolska. Patronat medialny nad festiwalem Slavangard objęła Telewizja Kraków.