Trener Kazimierz Moskal nie poprowadzi w przyszłym sezonie piłkarzy Sandecji Nowy Sącz, którzy w zakończonym sezonie spadli z ekstraklasy. Na razie nie jest znane nazwisko jego następcy.

"Głównym zadaniem, jakie zostało postawione przed trenerem Moskalem było utrzymanie zespołu w ekstraklasie. Niestety, nie udało się tego dokonać, więc podjąłem decyzję o nieprzedłużeniu umowy ze szkoleniowcem. Mamy już wytypowanych trzech potencjalnych następców z którymi prowadzimy rozmowy" - powiedział na konferencji prasowej prezes Sandecji Tomasz Michałowski, który w poniedziałek został mianowany na to stanowisko.

Moskal trenerem Sandecji został 19 grudnia ubiegłego roku, zastępując, tymczasowo pełniącego tę funkcję w dwóch meczach, Janusza Świerada. Pod jego kierunkiem drużyna rozegrała 16 spotkań, w których wywalczyła 12 punktów. Beniaminek z Nowego Sącza zakończył sezon na ostatnim miejscu w tabeli.

Prezes Michałowski poinformował także, że funkcji dyrektora klubu nie będzie pełnił Andrzej Danek.

Sandecja przygotowania do nowego sezonu w pierwszej lidze rozpocznie 18 czerwca. Tydzień później pojedzie na obóz do Lwowa, gdzie rozegra trzy sparingi.