Kolejny akt oskarżenia przeciwko członkom tzw. gangu zabójców właścicieli kantorów skierowała do sądu Prokuratura Krajowa w wydziale zamiejscowym w Krakowie. Wśród siedmiu oskarżonych jest Tadeusz G., domniemany przywódca gangu, skazany już na dożywocie za inne zabójstwa.

Śledztwo w tej sprawie prowadził Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Akt oskarżenia skierowano do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Prokuratura oskarżyła Tadeusza G. o kierowanie zabójstwem, dokonanie pięciu innych zabójstw oraz trzech rozbojów, w tym z użyciem niebezpiecznych przedmiotów w postaci kijów bejsbolowych.

Oskarżonemu Adamowi K. prokurator zarzucił popełnienie dwóch zabójstw. Za jedno zabójstwo odpowiedzą przed sądem: Piotr J., Sylwester J. i Mirosław K. Ponadto Adam K., Piotr J. i Sylwester J. odpowiedzą także za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznych przedmiotów.

Natomiast Leszek K. jest oskarżony o dokonanie trzech rozbojów, w tym dwóch z użyciem kijów bejsbolowych, a o jedno takie przestępstwo oskarżony został Leszek J. – poinformowała Prokuratura Krajowa.