Dziewiętnastoletnia dziewczyna spadła ze skał w czasie nocnej imprezy, na którą wybrała się z przyjaciółmi.

Na skałkach grupa nastolatków urządziła sobie imprezę. Alkohol prawdopodobnie dodał im odwagi i usiedli na samej krawędzi urwiska. Kiedy wstawali 19-latka poślizgnęła się i spadła z 30-metrowej skały. Jeden z uczestników natychmiast zadzwonił po pomoc. Po przyjeździe karetki lekarz stwierdził zgon dziewczyny.

Kąpielisko na Zakrzówku jest niestrzeżone. Teoretycznie teren jest ogrodzony, ale dziur w płocie nie brakuje. Dla młodzieży to raj, w którym można oddać się beztroskiej choć ryzykownej zabawie. Takie tragedie nie są tu rzadkością. Niecałe dwa tygodnie temu zginęła tu również Agnieszka Miedziak, której przez kilka dni szukał cały Kraków. Policja wodna wydobywa też topielców po pechowych skokach na główkę i wypadkach, do których dochodzi w następstwie szoku termicznego. Bezpiecznie czują się tu tylko nurkowie, których legalna baza funkcjonuje na jednym z brzegów.

Plany zagospodarowania i zabezpieczenia Zakrzówka omawia z miejskimi urzędnikami deweloper, który chce w sąsiedztwie zbudować osiedle mieszkaniowe. Temat wzbudza jednak wiele kontrowersji. Protestują między innymi ekolodzy, którzy boją się degradacji przyrody.

Zobacz wideo!