Abp Marek Jędraszewski włączył się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Metropolita krakowski przygotował wyprawkę szkolną do dwojga dzieci – poinformowała w piątek krakowska kuria.

„Bardzo się cieszę, że także tego roku Caritas ogólnopolska oraz Caritas archidiecezji krakowskiej podejmuje wspaniałą inicjatywę +Tornister pełen uśmiechów+. W tym tornistrze musi się pomieścić wiele rzeczy. Nie tylko te przedmioty, które tradycyjnie powinny się znaleźć w tornistrach, ale także nasze dobre uczucia, życzenia i emocje” – powiedział cytowany w materiale prasowym abp Jędraszewski.

Jak dodał, tornister to nie tylko „ciężar”, oznaczający obowiązki, ale i przedmiot budzący uśmiech. Arcybiskup życzy, aby nowy rok szkolny był dla uczniów czasem pełnych uśmiechów, które „łączą, dają radość i poczucie, że jesteśmy razem”.

Caritas po raz dziewiąty rozpoczyna akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Dzięki temu co roku kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. W tym roku ze wsparcia skorzysta ok. 50 tys. uczniów.

W akcję zaangażowali się znani Polacy, m.in. prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, dziennikarze Krzysztof Ziemiec i Przemysław Babiarz oraz lekkoatleta Piotr Małachowski, a inicjatywę pobłogosławił papież Franciszek.

W ramach akcji darczyńcy – za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych Caritas – przygotowują wyprawki szkolne do plecaków, które później przekazywane są dzieciom. Projekt odbywa się również dzięki wsparciu prywatnych ofiarodawców.

Ogólnopolski finał akcji odbędzie się 27 sierpnia w Zamościu.