Politycy PiS w tym premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, członkowie rządu, marszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, Święto Niepodległości uczczą w sobotę nie tylko w Warszawie, ale także w Krakowie. W programie krakowskich obchodów jest msza św. w katedrze na Wawelu, złożenie kwiatów w kryptach i patriotyczne spotkanie w hotelu Sheraton.

Organizowane przez PiS obchody rozpoczną się od udziału polityków o godz. 16.30 we mszy św. w Katedrze na Wawelu. Politycy złożą też kwiaty w kryptach Katedry na Wawelu przy grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

Informacje o uroczystościach w Krakowie z udziałem premier i prezesa PiS potwierdził wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

"Będziemy świętować 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Już teraz przygotowujemy się do tego, aby w sposób godny obchodzić stulecie. Każdego roku staramy się sięgać pamięcią do tych, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością i podkreślać, że wolność nigdy nikomu nie jest dana raz na zawsze” - mówił szef krakowskiego okręgu PiS, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.