Proces Marcina Dubienieckiego i ośmiorga innych oskarżonych w sprawie m.in. wyłudzenia 14,5 mln zł z PFRON będzie się toczył przed Sądem Okręgowym w Krakowie – postanowił w piątek krakowski Sąd Apelacyjny. Sąd nie uwzględnił wniosku o przeniesienie procesu do Warszawy.

Wniosek o przeniesienie procesu do Sądu Okręgowego w Warszawie ze względu na ekonomikę procesową złożył krakowski Sąd Okręgowy, do którego 29 grudnia ub.r. trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Wniosek dotyczył rozważenia przekazania sprawy do Sądu Okręgowego w Warszawie ze względu na fakt, że większość osób, które należy wezwać na rozprawę, zamieszkuje blisko tego sądu, a z dala od sądu właściwego. Na piątkowym posiedzeniu Sąd Apelacyjny nie uwzględnił tego wniosku. Proces będzie się toczył przed sądem w Krakowie.

Marcin Dubieniecki (wyraził zgodę na podawanie nazwiska) został oskarżony przez Prokuraturę Regionalną w Krakowie wraz z ośmioma innymi osobami m.in. o wyłudzenia 14,5 mln zł z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i pranie pieniędzy. Zdaniem prokuratury Marcin Dubieniecki i Wiktor D. kierowali zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałe osoby uczestniczyły w niej w różnych aspektach i w różnym zakresie.