Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego odwołały dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Barbarę Bulanowską. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora, obowiązku te będzie pełnił Marcin Jędrychowski, dotychczasowy pełnomocnik rektora UJ. Marcin Jędrychowski sprawował do tej pory funkcję pełnomocnika rektora UJ ds. realizowanej obecnie budowy nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie–Prokocimiu.

Jak poinformował w piątek rzecznik UJ Adrian Ochalik, poprzednia dyrektor skutecznie otrzymała wypowiedzenie, dlatego będzie ogłoszony konkurs na nowego szefa placówki. Na razie nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Pod koniec zeszłego miesiąca prorektor UJ prof. Tomasz Grodzicki złożył wniosek o odwołanie dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Barbary Bulanowskiej. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Społeczną szpitala.

Bulanowska była dyrektorem Szpitala Uniwersyteckiego od marca 2015 r., wcześniej była szefową małopolskiego NFZ. Według władz uniwersytetu powodem jej odwołania jest "utrata zaufania" i "kłopoty we współpracy".

Placówka ma się wkrótce przeprowadzić do nowej siedziby w Krakowie-Prokocimiu, a przeniesienie tam wszystkich klinik z centrum miasta będzie bardzo skomplikowaną operacją logistyczną i wymaga bardzo dobrego planu. Nowy obiekt ma być gotowy wiosną 2019 r., a pacjenci będą z niego korzystali od 2020 r.