Na dwa miesiące trafi do aresztu 48-letni kierowca, podejrzany o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Łęce, w wyniku której zginęła trzyosobowa rodzina, a obrażenia odniosło kolejnych pięć osób.

Nowosądecka prokuratura wystąpiła w piątek do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec podejrzanego kierowcy na trzy miesiące. "Było to spowodowane obawą matactwa i zagrożeniem surową karą" – wyjaśnił szef Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu Jarosław Łukacz. Sąd uznał jednak, że w toku śledztwa część czynności przeprowadzono już w szybkim tempie i precyzyjnie, wobec czego dwumiesięczny areszt będzie wystarczający.

Do wypadku doszło w środę, 8 sierpnia, w Łęce koło Nowego Sącza ok. godz. 14. Kierowca cysterny MAN z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zderzył się z trzema samochodami osobowymi: nissanem patrolem, volkswagenem passatem i oplem astrą.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący volkswagenem 32-letni mężczyzna. Zginęli także jego 32-letnia żona w zaawansowanej ciąży i 6-letni syn. 10-letnia córka małżeństwa została zabrana do szpitala. Do sądeckiego szpitala trafiły także trzy osoby, które podróżowały nissanem, natomiast 19-letniego kierowcę opla przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Krakowie. 48-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu. W piątek kierowca samochodu ciężarowego MAN usłyszał zarzuty nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

"Kierowca nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale złożył wyjaśnienia, które częściowo korelują ze zgromadzonym materiałem dowodowym" – powiedział prok. Jarosław Łukacz. Jak podawała we wcześniejszym komunikacie prokuratura, podejrzany przedstawił swoją wersję zdarzenia twierdząc, iż nie wie, dlaczego doszło do zjechania prowadzonego przez niego pojazdu na lewy pas drogi, i podkreślił, iż nie nastąpiło to z jego winy.