"Symfonia Miłosierdzia" w Łagiewnikach. Wydarzenie połączy sześć kontynentów

Agata Jędrzejczyk-Dyląg 2025-04-15  |  Kraków, Małopolska
UDOSTĘPNIJ:
"Symfonia Miłosierdzia" w Łagiewnikach. Wydarzenie połączy sześć kontynentów
Źródło: Fundacja Terra Divina
200 artystów, 21 utworów w 16 językach i transmisja na cały świat. 26 kwietnia na krakowskich Białych Morzach odbędzie się „Symfonia Miłosierdzia” – międzynarodowe widowisko muzyczno-modlitewne, zainspirowane „Dzienniczkiem” św. Faustyny. Koncert będzie częścią obchodów 25-lecia kanonizacji mistyczki i Święta Miłosierdzia Bożego.

Zobacz najnowsze informacje

Wielka scena w sercu Łagiewnik


W piątek, 26 kwietnia w godz. 17.00–19.30 na krakowskich Białych Morzach – pomiędzy Sanktuarium św. Jana Pawła II a Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – odbędzie się „Symfonia Miłosierdzia”. Koncert plenerowy i spotkanie modlitewne zgromadzi 200 artystów z całego świata. Wydarzenie organizuje Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II oraz Fundacja Terra Divina.


Muzyka i modlitwa z sześciu kontynentów


Na scenie o szerokości 60 i wysokości 20 metrów wystąpią m.in. Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, chór Filharmonii Krakowskiej, schola Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i zespół z Tanzanii. Zaśpiewają też znane solistki: Edyta Górniak i Roxie Węgiel. W programie koncertu znajdzie się 21 pieśni opartych na „Dzienniczku” św. Faustyny – w 16 językach, z aranżacjami Bartłomieja Gliniaka.


– Będziemy wędrować po całym świecie – zapowiedzieli organizatorzy – łącząc modlitwę i muzykę w wielojęzycznym przesłaniu wiary i pokoju.


Transmisja do miejsc kultu na całym świecie


„Symfonia Miłosierdzia” to także wydarzenie technologiczne. W czasie rzeczywistym połączy się z sanktuariami Bożego Miłosierdzia w Azji, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce i Australii. Transmisję zapewnią TVP2, katolicka EWTN oraz internet.


– To trudne technologicznie przedsięwzięcie, które wymaga pracy całego sztabu ludzi – przyznała Halina Przebinda, reżyserka transmisji telewizyjnej.


Światowe przesłanie nadziei


Projekt powstawał trzy lata, a jego inicjator Jan Mrowca przypomniał, że to odpowiedź na apel papieża Franciszka z 2016 roku, by „ubrać górskie buty i zrobić raban”.


Siostra Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia podkreśliła, że „Symfonia” jest nowoczesnym sposobem przekazu prawdy o Bożym miłosierdziu. – W czasach plagi lęku i samotności słowa „Jezu, ufam Tobie” są szczególnie ważne – powiedziała.


Wstęp wolny. Transmisja na żywo


Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności. Nie są wymagane zapisy ani bilety. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału na żywo. Transmisję będzie można obejrzeć w TVP2, EWTN oraz online.

Źródło: